Spółki Miejskie

Wesołe miasteczko. W poszukiwaniu panaceum

Dodaj komentarz

Włodek Małkowski

Witam, zanim przystąpię do tak pięknie zapowiadającego się dnia, czy ktoś mógłby mi powiedzieć – gdzie jest naczelny psychiatra kraju? Tym razem nie żartuję, choć zawsze uważano mnie za świra. Odwiedziłem kogoś w szpitalu psychiatrycznym. Wyznał mi, że jest zaniepokojony postawą niezdiagnozowanych… Lekarzom aż głupio jest spojrzeć w oczy wariatom w obliczu tego, co zdrowi wygadują. Z początku się śmiałem. Ale teraz nie bardzo wiem jak mam wytłumaczyć mu, że te wulkany w Polsce, co się ponoć uaktywniły, to żart, plotka, tak, jak te statki kosmiczne, święci co krok i rewolucja zmierzająca w odwrotnym kierunku niczym burza nie nad ziemią a nad niebem.

Gdzie jest ten cholerny psychiatra?

wariat

Ostatnia komisja śledcza zdecydowała, że wszyscy jesteśmy winni, więc wykażmy zrozumienie dla wysiłku rządu, który stara się nasze wspólne błędy naprawić.

**

O.N.Z ustaliło, że ten rok będzie rokiem porozumienia. Zatem w sytuacjach niezrozumiałych zachowujmy się jak ludzie, którzy doszli miedzy sobą do porozumienia.

**

Rząd nie pytając nas o zdanie wyraził zgodę na sprzedaż Kasprowego Wierchu. Pokażmy, że mamy swój honor, bez pytania o zdanie rządu złóżmy się na nabycie Mount Everest.

**

Zasmuciłem się, gdy dotarła do mnie informacja, że błękit nieba zostanie obłożony podatkiem, takim, jak lasy, a z chwilą, gdy zbankrutuje zostanie wyprzedany. Kogo nie będzie stać, nie popatrzy już sobie w niebo. Pozostanie tylko znana piosenka ,,nic mi dzisiaj nie potrzeba, oprócz błękitnego nieba”… Tak, tak, góry wysokie też pójdą pod młotek, tak, jak i rzeki głębokie. Ale podobno nowi właściciele o błękity, szczyty i głębie będą lepiej dbać.

**

To smutne, że im więcej sprzedajemy, tym mniej mamy pieniędzy. Aż do chwili, gdy wszystko sprzedamy i staniemy się niepotrzebni… Czy tak trudno to zrozumieć, aby się w końcu zatrzymać?

**

Kiedy sprzedadzą ostatni szpital psychiatryczny nie będzie już takiego, co by mu można uwierzyć, że to, co zrobiliśmy jest chore.

**

Niech politycy w końcu się zdecydują, kiedy mają przeprowadzić tę inwazję kosmitów na Ziemię. Bo mam jeszcze coś do przeczytania i chciałbym wiedzieć czy zdążę. Za wiele nie oczekuję od tej rzeczywistości, którą jak wielu z was, zaszczyciłem swą obecnością.

**

Minister Racji w Demokracji wydał polecenie utajnienia wiadomości TVN, w celu ochronienia prawdy przed mową nienawiści tych, którzy nie mają dobrej woli, by prawdy się domyśleć.

**

Departament Do Spraw Wyborów informuje: w związku z podejrzeniami o manipulacje w ostatnich wyborach, w następnych, by uniknąć podobnej sytuacji, komisje wyborcze będą brały pod uwagę tylko głosy nieważne.

**

Wielu wierzy w to, że górnicy walczą tylko o większe od innych pieniądze i przywileje. Dużo w tym prawdy. Chwała im za to, bo pokazali pozostałym, że trzeba walczyć o swoje, a nie zazdrościć tym, których stać na to, by godność swoją wywalczyć.

**

Płacę podatek od dochodów nie po to, by panowie z partii X robili sobie jaja z panów z partii Y i odwrotnie. Jestem ich pracodawcą i życzę sobie, by zajmowali się rzetelnym wykonywaniem swych obowiązków, a nie wzajemnymi podśmiechujkami. Od tego jest kabaret. Dziwne jest to, że społeczeństwo daje się w to żenujące widowisko wciągać i jeszcze za to płaci. Każdy przeciętny człowiek za takie postępowanie zostałby wyrzucony z pracy na zbity pysk, tym bardziej że firma robi bokami. A co my? Głupiejemy razem z nimi zamiast zwolnić tych niepoważnych najemników. Powinni wpierw odpracować szkody. PiS – do buraków, Platforma do sadzenia ziemniaków, PSL przy rowach melioracyjnych i tak dalej, i tym podobnie… Co zdolniejszych po odpracowaniu dopuścić do objazdowych cyrków. Im się wszystkim w głowach poprzewracało i naprawdę uwierzyli, że na tym polega zarządzanie. Nie zauważają, że coś się skończyło i ludzi przestaje to powoli bawić, tym bardziej, że rządy ich to narastająca nędza. A ten błękitny ochronny parasol z dwunastoma osłami tworzącymi koło to niech zatkną sobie na księżycu. O ile nie wkurzą ufoludków. Ludzie oprzytomnijcie, przecież to bezczelne łąki baranie o chorej ambicji na wygodne życie. Nic poza tym. Ich czyny o tym świadczą. Mam w nosie, kto jest winny, on czy ona, sytuacja skaleczona.

**

Na żaden uczciwy rząd w tym kraju nie możemy liczyć, o czym mieliśmy okazję przekonać się przez dziesięciolecia. Tymczasem jako społeczeństwo musimy sami się organizować. I tak, nieodzowna jest większa ilość handlarzy nielegalnym tytoniem, przydaliby się też ci, co dostarczaliby nielegalną żywność z wiosek, niezatrutą żadnym legalnym świństwem. Muszą być też nieoficjalni kontrolerzy, którzy będą bić w nielegalne mordy nieuczciwych dostawców oraz wolontariusze zaopatrujący nas w nielegalną broń do nielegalnej samoobrony przed legalnymi zbirami. Z kulturą i sztuką też nie najlepiej, a więc konieczni są nielegalni artyści: poeci, muzycy, pisarze, malarze oraz nielegalni nauczyciele. Jeśli chodzi o związki uczuciowe to potrzeba jest więcej nielegalnych dziewcząt i kobiet: pięknych, wrażliwych, czułych i przyzwoitych Polek, nie mających z tym legalnym gównem lansowanym w mediach nic wspólnego.

NIECH ŻYJE PODZIEMNE PAŃSTWO POLSKIE!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.