Spółki Miejskie

Wesołe miasteczko. Wiadomości z kosmosu

Dodaj komentarz

Włodek Małkowski

Drogi czytelniku, jeśli czujesz się człowiekiem niedocenionym, z choćby przeciętną inteligencją, to dla poprawienia sobie samopoczucia radzę ci, byś przy porannej kawie przejrzał jakie bzdury ludzie wypisują w internecie. Nie komentuj tylko czytaj, a po 30 minutach twoja samoocena wzrośnie. Potem spokojnie możesz udać się na skromne zakupy, bez pretensji do świata o to, że na niewiele możesz sobie pozwolić. Może z wdzięcznością uśmiechniesz się na ulicy do prostego człowieka za to, że jednak mimo wszystko nie zdurniałeś.

Daniel Mróz – ilustracja do Cyberiady Stanisława Lema

To straszne. Atlantydzi też mają do nas roszczenia, bo to ponoć ich ziemia. Jeden archeolog się sypnął. Patrzeć tylko jak pojawi się tutaj ambasador Reptilan lub Anunaki. W kolejce są jeszcze Plejadanie. Nasz budżet tego nie wytrzyma. Nawet jak drugi etat wezmę. A Tusk wszystkich popiera. I prezydent Wrocławia ich popiera. I sporo celebrytów uważa, że co, jak co, ale Reptilian to trzeba przeprosić. Rząd musi utworzyć z najlepszych fachowców ,,Ministerstwo Przeprosin i Pokajania”. Takie ponoć są wymogi Brukseli. Niesiołowski zaprosił ich na szczaw, ale mu łeb obili. A więc poważnie podchodzą do sprawy. Może nam chociaż za te spodki na raty rozłożą.

***

Podobno na skutek udanego święta niepodległości już jutro Polacy we własnym kraju zostaną zrównani w prawach z obcymi, a pani prezydent Warszawy o szóstej rano zostanie wywleczona do lochu, gdzie dzięki humanitarnie przeprowadzonym torturom powie całą prawdę i tylko prawdę, jak jej Lucyfer przykazał: o nieprawidłowościach i wszelkich jej znajomościach z elementem przestępczym działającym na szkodę ludzkości. Chyba, że to ma być tylko takie przedstawienie o tym, że niby żyjemy w wolnym wszechświecie.

***

Uchwalono ustawę zakazującą wkręcania i wykręcania żarówek bez konsultacji z krętaczami. Na szczęście Ziemia się kręci wokół własnej osi tocząc wokół słońca, wystarczy tylko stanąć z żarówką w dłoni w odpowiedni sposób i pod odpowiednim kątem, wytrwać kilka obrotów, aby się krętaczy nie prosić dopóki ustawy o zatrzaskach nie uchwalą, ale i na to w naturze znajdziemy sposób, jeśli tylko będziemy naturalni.

***

Spieszą się budowlańcy, aby zdążyć przed końcem świata, spieszą dzieciaki do szkół i przedszkoli, studenci i profesory, lekarze, znachory, zielarze i inne pierdoły, spieszą konsumenci i producenci, żołnierze, strażacy, policjanci i dezerterzy, kaznodzieje i złodzieje, magowie, sędziowie, artyści, sztukmistrze, widzowie, spieszą poeci jak leci i marynarze przez morza i rzeki, alpiniści i grotołazy oraz kilku narciarzy, zakochani i nieczuli na wdzięki, dziewice, ladacznice, sutenerzy i naiwne panienki, urzędnicy, cwaniacy, petenci, aferzyści, wyborcy, nadzorcy, politycy, frajerzy, bankowcy i naukowcy, spieszą się, aby zdążyć. A ja przez okno patrzę na nich, w pośpiechu widząc, że znów gówno z tego będzie, w tym owczym pędzie.

***

No, już po północy, pogoda nienajgorsza, siedzę i sobie stukam w klawiaturę, a tu jak grom z jasnego nieba wiadomość mnie trafiła: otóż na skutek przeciążenia zderzacza hadronu naszego świata już nie ma. A więc żyjemy w świecie alternatywnym. Przeczuwałem, że coś tu nie gra, bo mi się koń śnił i to, że malowałem. To znaczy, że nikomu nic nie jestem winny w tamtej rzeczywistości, ale jak się ktoś połapie, to i na moje konto nic nie wpłynie. Ach i niejeden polityk utraci mandat sprzed katastrofy. Było nie było, ale trzeba powołać komisję specjalistów, którzy ustalą, kiedy doszło do tej katastrofy. Ale jacy oni specjaliści skoro mają dyplomy z tamtej rzeczywistości? To znaczy, że musimy poczekać na chwilę, gdy ich wiedza będzie zasługą tej rzeczywistości. Ale mimo to trzeba społeczeństwo uprzedzić, aby było przygotowane na poważne zmiany i głupstw nie robiło do tego czasu. Jakby co, to ja już uprzedzam, aby nie było, że nie mówiłem.

***

Dzieci moje! Obrażacie się na mnie, o to, że nigdzie nie chodzę, ale ja mam sztuczną nogę i po wielkim wybuchu mam sztuczne oko i sztuczne mam ramiona i policzki śliczne, a jedyne co nie sztuczne to ta głębokość.

Dzieci moje śliczne… odpierdolcie wy się od mnie.

Daniel Mróz – Pomniki nieuczesane

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.