Spółki Miejskie

Wesołe miasteczko. Pozytywne nastawienie

Dodaj komentarz

Włodek Małkowski

Zbigniew Lengren – Profesor Filutek

Budzisz się w przepiękny majowy poranek. Podchodzisz do okna, aby ptaszki na drzewie pozdrowić. Ale wrona na twój widok od razu kracze, abyś spieprzał i w nie swoje sprawy się nie wpierdalał.

Myślisz sobie: no cóż, trudno, to ptaszysko nigdy mnie nie lubiło. Ale nie tracisz pozytywnego nastawienia do życia, mając jeszcze w pamięci wczorajszą rozprawę naukową doktora Borówki z Zelowa o pozytywnym nastawieniu do życia w okolicach Zgierza na planecie Ziemia, którą przeczytałeś. Co się będziesz stukniętą wroną przejmować.

A więc zaparzasz kawę, włączasz muzykę z zamiarem podzielenia się z publiką powszednią mądrością. Zerkasz w internet, aby również zaczerpnąć z mądrości innych, ale już po chwili przecierasz z niedowierzaniem okulary. I ekran przecierasz. To niemożliwe – szepczesz pod nosem.

Spoglądasz w okno, a tam gołębie już osrały twój parapet i wrona na gałązce drzewa rechocze z satysfakcją.

Dolewasz sobie kawy i zapalasz papierosa. Mimo, że od profesora Borówki wiesz, jakie to niezdrowe i źle wpływa na dobre nastawienie do życia w okolicach Zelowa na planecie Ziemia. A więc nie jesteś już taki mądry jak myślałeś.

Nic ci nie pozostaje, jak niezbyt mądrze pomyśleć o kimś, kto ci jest drogi. Wiedząc, że nie wymaga to wielkiej mądrości i nie potrzebny ci do tego żaden doktor Borówka z okolic Zelowa.

Zapalasz jeszcze jednego papierosa, choć wiesz, że to głupie, ale co tam. Taka piękna muzyka i ty już tak pięknie spokojny.

Milcząc pozdrawiasz wszystkich. Wrona na gałązce dygnąła jak grzeczna panienka. Chichoczą ze szczęścia dwa wróbelki. I nie ma znaczenia, że już nic mądrego nie napiszesz. Ważne, że świat o świcie usłyszał twoje milczące pozdrowienie. Myślę, że doktor Borówka byłby z ciebie zadowolony.

Na pewno ładnie jest w tym Zelowie. Uśmiechasz się delikatnie i pozdrawiasz wszystkich z Zelowa, trwając bezmyślnie w ciszy. To zupełnie wystarczy, aby być mądrym bez wszystkich tych mądrości. Bez żadnego nastawienia, sam przez się dobrze nastawiony, mimo kawy z dolewką i po dwóch papierosach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.