Spółki Miejskie

Karma Cola

Dodaj komentarz

Marek Krukowski

Rys. Kevin Sloan

Życie w czasach popkultury. Wszystko na sprzedaż. Każde bzdury. Byle tylko znalazł się odbiorca.

Emocje? Super promocje. Największy chłam w ekstra opakowaniu. Najdurniejsza idea podana w sosie truflowym, z szybkim wyrzutem endorfin. Serotonina rulez. Adrenalina passe.

Nie jest jednak tak prosto. Jest krzywo. Źle. Sterowanie zawiesiło się. Konieczny restart systemu.

Od jakiegoś czasu staram się nie śpiewać obraźliwych tekstów. „Ląduj dziadu, bo nie zjesz obiadu. Terrain ahead, pull up, pull up…” uwięzło mi w gardle. W taki sposób nie potrafię już artykułować własnej bezradności wobec fatum. W tragediach na miarę antycznych dramatów staram się odnajdywać wymiar archetypalny pojedynczego indywiduum. Niestatystycznego reprezentanta gatunku Homo sapiens w drugiej dekadzie XXI wieku. Hioba naszych czasów.

Kilka godzin temu szaleniec wbił „nuż w bżuh” ikony współczesnego rodzimego wału. Prezydenta miasta Gdańska. Na scenie quasi charytatywnej imprezy. Wszechpolskiej. Międzygalaktycznej. Przyjazny tłum. Sprzyjające media. Współczesne technologie. I „nuż w bżuh”. Cios w serce, którego nie widać na nagraniu.

Tłum. Falujące ręce z komórkami. Na scenie ikona kona. Tłum rytmicznie kiwa się. Selfie, selfie, selfie. Jak najszybciej wrzucić zdjęcie na fejsa, insta czy tumbira. Trzydzieści kilka kont bankowych, kilkanaście deweloperskich mieszkań to chuj. Tłum podryguje. Ikona arogancji kona. Tłum, rozedrgany tłum. Karma Cola dla każdego. Za darmo. Karma Cola.  Pusty obłok

Gate gate, paragate, parasamgate, bodhi svaha

Mija.
Mija.
Ciągle mija.
Całkowicie mija.
Zbawia kres ja.

13/14.01.2019

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.