Spółki Miejskie

Perły przed wieprze. Wybory do PE

Dodaj komentarz

Marek Szarek

Urna wyborcza – Kolorowanka dla dzieci

Nie głosowałem na Koalicję Europejską! Pisząc te słowa poczułem się, jak parafianin spowiadający się księdzu ze wstydliwej choroby, jak półinteligent wylękły, jak pielgrzym jasnogórski ubrany w koszulkę z napisem – „Nie płakałem po papieżu!”

Z komentarzy znajomych internautów dowiedziałem się, że przez takich, jak ja – wyborców przeklętych – Druga Jedynie Słuszna Partia przegrała z Pierwszą, że zmarnowałem głos, bo nie poparłem towarzyszy Cimoszewicza i spółki, (ćwierkały jaskółki, że niedobre są spółki).

A żeby bardziej się pogrążyć wyznam, że w słusznie minionych czasach nie głosowałem też na tow. Gierka. Chociaż wtedy, do takich co odważyli się zbojkotować wybory, przyjeżdżali smutni panowie oferujący podwózkę do urn służbową wołgą.

Myślę, ze to nie przeze mnie Koalicja przegrała, jeno dlatego, że nie miała żadnego pozytywnego przesłania. Jej kampania wyborcza przemawiała językiem nienawiści wobec prominentów Pis-u, językiem pogardy do ich ciemnego elektoratu oraz językiem szantażu i lekceważenia wobec partii konkurencyjnych, aczkolwiek nie wrogich (Wiosna, Razem).

Propaganda Koalicji, to był festiwal negacji, skandali i sensacji. Ale wyborów nie wygrywa się za pomocą filmów o pedofilii, plotek śniadaniowych i afer działkowych. Wyborcom trzeba zaproponować program, trzeba przedstawić konkretne projekty sanacji: służby zdrowia, szkolnictwa, opieki społecznej, prawa pracy, budownictwa komunalnego, czy reform unijnych, bo to jednak były wybory europejskie! A nie obiecywać powrót do przeszłości, bo nie da się wejść dwa razy do tej samej wody, nawet jeśli to jest ciepła woda z kranu!

Koalicja przegrała, nie dlatego, że ja na nią nie zagłosowałem, lecz dlatego, że nie mieli dla mnie oferty. Nie mieli też nic do zaproponowania mieszkańcom Polski powiatowej, naszym rodakom z: Zamojszczyzny, Dołów Jasielsko-Sanockich, Podlasia i Pcimia. Koalicja ma w dupie tę gorszą Polskę, nazywa ją: krainą Baby Jagi, chłopów pańszczyźnianych, Azjatów i niewolników 500+!

Więc, gorsza Polska miała w dupie Koalicję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.