Spółki Miejskie

Perły przed wieprze. Zepsuty kalendarz

Dodaj komentarz

Marek Szarek

Andra di Bonaiuto – Władcy piekieł

Kalendarz w moim laptopie się zepsuł i stale pokazuje rok 1980. Codziennie na nowo muszę ustawiać datę i godzinę. Naciskam klawisz myszki i obserwuję, jak w okienku komputerowego zegara błyskawicznie przeskakują lata: 1980, 81, 82, 2015, 16, itd. Z rozpędu kursor zatrzymuje się gdzieś w okolicach roku 2020.

W realu czas, też szybko płynie i ciekaw jestem, na którym roku Pan Bóg zatrzyma mój zegar.

Życie pozagrobowe, w które wierzę umiarkowanie, wyobrażam sobie, jak sceny z filmu „Dzień Świstaka.” W piekle będzie to powtarzany w nieskończoność najgorszy dzień mojego życia, w niebie – najlepszy. Nie wiem, jak będzie w czyśćcu, ale najpewniej będę tam stale oglądał ten sam odcinek teleserialu pt. „Kiepscy” i przez wieczność słuchał melodyjki Jingle Bell.

Póki co, codzienne obserwuję polityczne piekiełko, w którym taplamy się, jak Polska długa i zawistna.

We wczorajszych wiadomościach redaktor X z Warszawy frasował się, że biskup Y z Łodzi został Metropolitą w Krakowie, a w dzisiejszej gazecie pewien dziennikarz martwi się, że prezydent Trump nie zaczyna dnia od lektury Wyborczej.

Ja też się frasuję, bo przedświąteczny ruch omija moją hurtownię, a jedyna biżuteria, która się sprzedaje to broszki a la Beata Szydło. Widocznie Polki wzbogaciły się na programie 500+ tak bardzo, że nie kupują już nic na Wólce Kosowskiej, tylko w eleganckich galeriach handlowych typu: „Złote Tarasy” i „Wiszące Ogrody”. Cały mój interes trzyma się na klientach z „Pribałtyki”, ale „nasiljenie” w tych krajach niewielkie, więc i zapotrzebowania na sztuczne perły umiarkowane. Kiedyś kupowali Ukraińcy, ale teraz bardziej, niż perły potrzebna im amunicja. Dumam czy nie przekwalifikować się na handel bronią i nie zostać jakimś współczesnym „Ojcem Courage”?

Internetowe fora i profile przekształciły się w zamknięte cele więzienne, w których nie ma miejsca dla niegrypsujących i gdzie rytualnie powtarza się te same ideologiczne formuły, a wszyscy odmieńcy traktowani są, jak żołnierze wyklęci.

Przestałem buszować po internecie i zabierać głos w dyskusjach, bo ludzie szybko się obrażają, blokują i wyklinają.

Siedzę w swojej nyży, dekoruję sklep chińskimi światełkami i czekam, aż Pani Premier zacznie do broszek nosić kolie z pereł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.