Perły przed wieprze. Polskie gry i zabawy

Marek Szarek

Rys. Daniel Mróz

10.11. 2019.

Po Warszawie jeździ tekturowy czołg z wymalowanym na pancerzu napisem – „Gdzie jest wrak?”. Czołg krążył rankiem po Placu Piłsudskiego kpiąc z uroczystości związanych z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. Happening był niedelikatny, ale moim zdaniem – zabawny.

Natomiast, zupełnie niezabawna była dedykacja na wieńcu, który pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej złożyli anonimowi „przedstawiciele narodu”. Przytoczę treść dedykacji, chociaż nie powinienem, bo to jest mowa nienawiści. Cyt: „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego który ignorując wszelkie procedury nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w pokoju”

11.10.2019

Dzisiaj Święto. Znajomi namawiają mnie, żebym czynnie zamanifestował swoje przekonania. Kolega niepodległościowiec zaprasza do marszu w głównym nurcie, a znajomy antyfaszysta proponuje udział w antifie, w kontrze do pierwszego. Nigdzie nie pójdę. Po tygodniu pracy w szkole, marzę tylko o świętym spokoju. Przez ciągły stress i szkolne szarpaczki znowu mam kłucia w sercu i duszności.

Córka wraz z grupą przyjaciół spędzają świąteczny weekend na Białorusi. Ania chciała, żebym pojechał z nimi do Grodna w charakterze przewodnika-dziadunia. Na samą myśl, że znowu miałbym oglądać ruskich pograniczników w ich wielkich, jak lotniskowce czapach i mundurach wyszywanych złotymi guzikami – robi mi się niedobrze.

W internecie znalazłem, że największą turystyczną atrakcją Grodna jest Muzeum Więziennictwa. Poprosiłem córkę, żeby przywiozła mi stamtąd suwenir – magnes w kratę?

Takie są gry i zabawy Polaków jesienią, tego roku.

Rys. Daniel Mróz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.