Spółki Miejskie

Wesołe miasteczko. Jest cudownie

Dodaj komentarz

Włodek Małkowski

Bernard Buffet – Autoportret

No wreszcie zaczyna świtać! Całą noc czekałem jak zaświta, aby móc przez deszcz iść po chleb. A jak wrócę to puszczę sobie muzykę i zanucę.

I nikomu nie otwieram. O nie, już tej wariatki tu nie wpuszczę. Jak jej się nasłucham, to mnie potem łeb boli. I krzyż mnie boli i chyba mnie wszystko boli. Po co mi te obolałe stany?

Owszem lubię kobiety, ale cichutkie. Takie co sobie w kąciku szydełkują albo książkę piszą i nie pytają czy dobrze piszą. Taka to mi nie wtrąca się w dyskusje, kiedy sam ze sobą gadam. Nie wymądrza, nie zarzuca mi, że jestem stuknięty, tylko sobie swoją książkę pisze.

Byłem kiedyś z taką. Nawet osobno sypialiśmy, aby nie było potem wątpliwości, co komu się śniło. Było nam fajnie i miło. No i dobrze na tej znajomości wyszła, bo została profesorem w jakiejś zagranicznej budzie. Książkę też napisała. Czytałem fragmenty, ale głowa rozbolała, to zaprzestałem.

O – całkiem jasno. Aż miło będzie iść przez deszcz po chleb. Na rowerze nie mogę, bo nie mam błotników i mógłbym się zachłysnąć przemykając przez kałuże. Kupię ziemniaki, bo dostałem od Paździocha grzyby. O, to i jajka kupię. Już nie mogę się doczekać. Zapowiada się cudownie.

O nie, nikomu nie otwieram!

Kupię też kotu mielonego z indyka, choć jest złodziejem, ale ta wariatka twierdzi, że to nie jego wina. A niech im będzie, niech się cieszy. Skoro jest cudownie.

Albo mu kupię rybę, jestem pewien, że dawno ryby nie jadł. No chyba, że ukradł. Szkoda tylko, że deszcz przestał padać i się rozpogadza. Ale z drzew będą krople spadać, to tak jakby padał. A więc nawet w słoneczny dzień może być cudownie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.